Menü
×

Sık Sorulan Sorular

Sürücü ehliyeti & yaş limitleri kaçtır?

CDMR, IDMR, IWMR grupları için minimum yaş 22'dir ve en az üç yıllık uluslararası veya Türk ehliyetine sahip olunması gerekir. SDMR, SDAR, FDMR, FDAR, SWMR grupları için minimum yaş 25'tir ve en az beş yıllık uluslararası veya Türk ehliyetine sahip olunması gerekir. VIP grubu için minimum yaş 27'dir ve en az yedi yıllık uluslararası veya Türk ehliyetine sahip olunması gerekir.

Sigortaların geçerlilik şartları nelerdir?

-Tüm trafik kanun ve kurallarına uyulması -Kötü kullanım ve tam kusurlu olunmaması -Aracın alkol ve uyuşturucu etkisi altında kullanılmaması -Hız sınırlarının dışında kullanılmaması -Alkol ve trafik raporlarının araç yerinden oynatılmadan alınmış ve en geç 48 saat içerisinde Tamtur Rent A Car’a ulaştırılmış olması -Sürücünün kira sözleşmesinde kayıtlı olması -Aracın ehliyetsiz kişilere kullandırılmaması gerekmektedir. Aksi takdirde sigortalar geçersiz olacak ve kiracı tüm hasarlardan sorumlu tutulacaktır. Ayrıca Tamtur Rent A Car yetkililerine, yetkili trafik ekiplerine ve yerel kolluk kuvvetlerine yanıltıcı beyanlarda ve yönlendirmelerde bulunmak ve araçların trafiğe kapalı ve yasak bölgelere kullanılması ile aşırı yük ve yolcu taşınması sigortaların kendiliğinden iptaline neden olacaktır. Kaza anında en kısa sürede +90 (212) 232 6395 nolu telefonla, Tamtur Rent A Car Merkezi'ni veya +90 (533) 310 1524 nolu, Tamtur Rent A Car Acil Servis telefonunun aranması ve bildirimde bulunması zorunludur.

Kiralama süresi nasıl hesaplanır?

Kiralama süresi 24 saat üzerinden hesaplanır.

İkinci bir sürücü (yedek şoför) olabilir mi?

İkinci bir sürücünün aracı kullanabilmesi için ehliyet bilgilerinin kontrat hazırlanırken kayıt edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde bütün kaskolar geçersiz olacak ve kayıtlı sürücü bütün hasarlardan sorumlu tutulacaktır. Sadece bir kişi yedek sürücü olarak kayıt edilebilir.

Teslimat ve dönüş hakkında bilgi alabilir miyim?

Şehir sınırları içerisinde teslim ve iade hizmeti mesai saatleri içerisinde ücretsiz olarak sunulmaktadır. Firmamız veya hizmet ortaklarımızın ofisinin bulunmadığı yerlere teslimat veya iadelerde hizmet bedeli alınacaktır. Hizmet bedeli ve diğer detaylar için lütfen bizi arayın.

Gecikmeli dönüş şartları nelerdir?

Eğer dönüş saatinden 3 saat veya daha fazla gecikme olursa günlük ücret alınacaktır.

Rezervasyon iptalleri nasıl işleme alınır?

Rezervasyon iptalleri araç teslim tarihinden en geç 48 saat önce bildirilmelidir. Bildirilmeyen iptaller "No Show" olarak değerlendirilecek ve 1 günlük fiyat kredi kartından tahsil edilecektir.

Ödeme prosedürü hakkında bilgi alabilir miyim?

Ödenecek tutar araç teslimi sırasında nakit veya kredi kartı (Amex, Visa veya Master) ödenebilir.

Depozito uygulaması var mı?

Bir adet boş kredi kartı slibi kontrat hazırlanırken depozit olarak alınacak (yakıt farkı, uzatma vb ekstralar için) ve kiralamanın bitiminde iade edilecektir.

Sigorta kapsamı nelerdir?

Araçların tümü iki ayrı sigorta ile teminat altına alınmıştır. Devlet tarafından zorunlu tutulan KTK ZORUNLU MALİ SORUMLULUK (TRAFİK) SİGORTASI ve FULL KASKO (CDW) bütün kazalara karşı kiralayanın sorumluluğunu ortadan kaldırmaktadır. Fiyatlarımıza Full Kasko (CDW) ve Hırsızlık Sigortası (TP) dahildir. Önemli : Kaza durumunda araç kaza mahalinden hareket ettirilmeden kaza ve alkol raporu tutturulmalıdır. Tarafınıza verilecek telefon numaralarını arayarak yapılacak işlemler ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Kaza raporu, kaskonun geçerliliği için 48 saat içerisinde tarafımıza teslim edilmelidir.

Trafik cezalası kesilirse ne olur?

Kiralama süresi içerisindeki trafik ihlallerinden kaynaklanan bütün cezalar kiralayana aittir.

Copyright @2017 tamturrentacar.com. Bu sitenin içeriği izinsiz kopyalanamaz

İş'te Dijital Ajans tarafından hazırlanmıştır.